Informacija

 

Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla

Kalno g. 34, Pasvalys,  LT - 39121 

Dir. tel./fakso numeris (8 451) 34352

Raštinė (8 451) 34213

El. paštas levensm@pasvalys.lt

Mus rasite:

https://www.facebook.com/pasvaliolevenspagrindine.mokykla

 

Siūlome darbą 

 

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriuje

reikalingas priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogas.

 

 

Nemokamas KET testas

 

http://www.teises.lt/nemokamas-ket-testas.html

 

www.ketbilietai.lt

 

 

 

Paieška

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien399
mod_vvisit_counterVakar713
mod_vvisit_counterŠią savaitę3835
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę5488
mod_vvisit_counterŠį mėnesį19030
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį24823
mod_vvisit_counterIš viso214667

Prisijungę: 13
Jūsų IP: 54.224.184.33
,
Šiandien: Sep 23, 2017

Apklausa

Kaip vertinate šią svetainę?
 

Pamoka ,, Kelionės įspūdžiai iš Indijos”

Kovo 6 d. 7b klasės mokiniams istorijos pamoką vedė buvęs mano auklėtinis Gintaras Čepukaitis. Šis aistringas keliautojas įspūdingai pristatė Indijos istoriją bei dabartinės Indijos panoramą.

Jis kalbėjo, kad keliautojus Indija vilioja ne tik savo istorija, nuostabiomis šventyklomis, egzotiškais gamtovaizdžiais ir smėlio paplūdimiais paties švariausio vandenyno pakrantėje , bet savo išskirtine kultūra, kuri domina ir žavi kiekvieną europietį. Gintaras Čepukaitis pateikė daug faktų apie šią egzotišką ir paslaptingą šalį. Jis kalbėjo:

,,Indija – milžiniška valstybė, kurios valstijoje pripažįstama 17 oficialių kalbų, o gyventojai kalba 844 dialektais. Tai šalis kuri išsiskiria savita kultūra ir papročiais.

Indija yra Pietinės Azijos šalis, kuri ribojasi su valstybėmis: Birma ir Pakistanu, taip pat su Bengalijos įlanka ir Arabijos jūra.

Didelį dėmesį Gintaras skyrė indų kultūrai bei jos sąsajoms su Lietuvos kultūra. Jis pasakojo, kad Lietuvių kalba turi daug panašumų su indų kalba.

 Indijoje dar yra kastų sistema, kuri sukūrė griežtą hierarchiją kaip visuomenės organizavimo būdą visais lygiais – namuose, mokykloje, gatvėje, darbe. Čia susiformavusi tradicija bendrauti su žmonėmis pagal jų rangą ir statusą.

Indijoje labai vertinamos universalios taisyklės ir sistemos.

Indai yra labai atviri juos supančiam pasauliui. Išliko iki šių dienų, nes svetimšalių atneštos tradicijos visada įsiliedavo į jau egzistoujančia įvairovę ir, kartais pačios kisdamos, tapdavo naujomis visiems priimtinomis tradicijomis. Šitaip Indijos kultūra išlieka ir tradicinė, ir moderni – ji keičiasi laikui bėgant, bet tradicijos išlieka gyvos.

 Indija išgyveno tris britų imperializmo amžius ir nepamiršo savo permainingos tūkstantmetės istorijos, todėl šių tradicijų sanplaika – labai postmodernistinė, galinti savo prieštaringomis ir sudėtingomis realijomis Jus gerokai nustebinti. Šalia didžiulių prabangių prekybos centrų pamatysite didžiulius lūšnynus šokiruojančius neįsivaizduojamu skurdu. Išgyvenę pradinį kultūrinį šoką daugelis atvykusiųjų džiaugiasi gauta patirtimi ir galimybe pamatyti kitokį pasaulį. Iš pradžių šokiruoja vien mintis, kad galima gyventi Indijoje - nors tai sugeba milijonai vietinių gyventojų!

Induizmas, islamas, sikizmas, budizmas, krikščionybė, džainizmas ar zoroastrizmas - Indostano pusiasalyje galima rasti visų konfesijų atstovų. Oficialiai Indija nėra religinė valstybė, todėl visi piliečiai turi vienodas teises pasirinkti savo tikėjimą. Daugiau nei trys ketvirtadaliai guventojų yra induistai.

Induistai dieną pradeda ritaulu „Surya Namaskar“ - saulei aukojamas vanduo ir kalbamos mantros bei maldos. Induizmas garbina gamtą, todėl pirmasis ryto valgis aukojamas karvei, o paskutinis – šuniui.

Visų religijų atstovai dieną pradeda giedodami – tokios tradicijos skiepijamos vaikams nuo ankstyvų dienų ne tik šeimoje, nes rytinės maldos ir moralinis auklėjimas - labai svarbi Indijos švietimo istemos dalis.

Prieš įeidami į šventyklą privalome nusiauti avalynę ir dėvėti kuklius drabužius. Induizmo ir kastų tradicijos dėka Indijoje ypatingai daug dėmesio skiriama santykių hierarchijai. Indai visada – šeimoje, tarp draugų ar nepažįstamųjų - kreipia dėmesį į socialinę padėtį kitų žmonių atžvilgiu.
Mokyklose mokytojai vadinami guru ir laikomi visų žinių šaltiniu. Mokinių uniformos yra labai gražios. Mergaičių kasas visuomet puošia įpintos gyvos gėlės. Šeimos lyderis yra patriarchas, dažniausiai tėvas. Versle vadovas laikomas didžiausios atsakomybės šaltiniu. Tam, kad išliktų socialinė santvarka, visuose santykiuose turi būti laikomasi aiškiai apibrėžtos heararchijos.

Indai dažniausiai save apibūdina pagal grupes, kurioms jie priklauso, ne pagal savo asmeninę padėtį – dažniausiai sieja save su valstija, regionu, miestu, šeima, religija ir t.t. Ši grupinė orientacija kyla iš artimų ryšių, kuriuos indai stengiasi išlaikyti su savo šeima, įskaitant ir visą plačią giminę, kuri sukuria daugybę tarpusavio santykių ir taisyklių. Kartu su giminių tarpusavio įsipareigojimais tarp giminių susidaro ir tarpusavio pasitikėjimas.

Indijos piliečiams vardai suteikiami pagal religines, socialinės klasės ir regiono tradicijas. Indai tiki, kad dovanojimas palengvina perėjimą į kitą gyvenimą. Draugams ar tolimiems giminaičiams dovanojami pinigai švenčiant svarbius gyvenimo įvykius – vestuves, laidotuves. Dovanos neišvyniojamos iškart jas gavus.

 Labai tradicinis, etninis, bet tuo pačiu metu ir šiuolaikiškas indžių rūbas saris žinomas visame pasaulyje. Jis dėvimas su viršutiniais marškinėliais, dengiančiasi viršutinę kūno dalį. Provincijoje saris dažniausiai dėvimas kitoks. Indžių mėgstama juvelyrika, auksinė ar sidabrinė – auskarai ausyse ir nosyje, apyrankės, kaklo papuošalai, kojų papuošalai ir rankų bei kojų pirštų žiedai parodo socialinį statusą ir tradicijas.

Kadangi šiame krašte yra karšta, todėl indai maudosi per dieną net dvidešimt kartų.

Indijoje nepaprastai atsakingai imamasi valgio gaminimo (laikantis senovinių papročių, kiekviename patiekale turi derėti šeši skoniai: saldus, sūrus, kartus, aitrus, rūgštus ir aštrus).

Baigiantis pamokai, vyko diskusija. Gintaras atsaknėjo į mokinių dominančius klausimus: apie Indijos religiją, mokyklas, kultūrinius renginius, bendravimo kultūrą, maistą.

Pamokos metu buvo prisimintas mūsų kraštietis iš Gripkelių kaimo, keliautojas Antanas Poška , kuris su Matu Šalčiumi aplankė Indiją.

Mokiniai apbūdindami pamoką, mokytojos pateiktame lapelyje ,,Ką sužinojau pamokoje?‘‘ -dauguma rašė: kad papildė žinias apie Indiją, pamoka buvo įdomi ir vertinga.

Atsisveikindami svečiui įteikėme prisiminimui dovanėlę, o jis mums palinkėjo keliauti ir patirti įdomių įspūdžių bei artimiau susipažinti su kitų šalių kultūromis.

 

 2017-03-18

Vlada Čirvinskienė, istorijos mokytoja

   

Last Updated on Sunday, 19 March 2017 19:50