Informacija

 

Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla

Kalno g. 34, Pasvalys,  LT - 39121 

Dir. tel./fakso numeris (8 451) 34352

Raštinė (8 451) 34213

El. paštas levensm@pasvalys.lt

Mus rasite:

https://www.facebook.com/pasvaliolevenspagrindine.mokykla

 

Siūlome darbą 

 

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriuje

reikalingas priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogas.

 

 

Nemokamas KET testas

 

http://www.teises.lt/nemokamas-ket-testas.html

 

www.ketbilietai.lt

 

 

 

Paieška

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien447
mod_vvisit_counterVakar713
mod_vvisit_counterŠią savaitę3883
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę5488
mod_vvisit_counterŠį mėnesį19078
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį24823
mod_vvisit_counterIš viso214715

Prisijungę: 11
Jūsų IP: 54.198.58.62
,
Šiandien: Sep 23, 2017

Apklausa

Kaip vertinate šią svetainę?
 

Niekada neužgesk, Laisvės žibinte!

Sausio 13-osios įvykiai pareikalavo nemažai aukų: apie 700 žmonių buvo sužeisti, 14 žmonių žuvo. Šią lemtingą dieną beginkliai žmonės įrodė, kad stipri meilė savo Tėvynei, nenusakomas laisvės troškimas yra stipresnis net už tankus.

Sausio 13-osios atmintis istorijos pamokoje

Kiekvienas Lietuvos pilietis, kuriam yra brangi Tėvynė, nėra abejingas šiai iškiliai istorinei datai ir pats aktyviai ruošiasi prasmingam jos paminėjimui bei nuoširdžiai kviečia ir kitus dalyvauti tuose renginiuose.

Būdama istorijos mokytoja, iš anksto aptariau su mokiniais, kaip paminėsime Sausio 13-ąją Laisvės gynėjų dieną. Sausio 9 d. šia tema istorijos kabinete buvo parengta mokinių piešinių paroda. O pamokos metu mokiniai gavo namų užduotį – parašyti rašinėlį ,,Niekada neužgesk, LAISVĖS ŽIBINTE!“. Šią užduotį jie galėjo atlikti pasitardami kartu su savo tėveliais, seneliais. Sausio 12 d., istorijos pamokos metu, mokiniai pristatė savo rašinėlius. Mane labai sujaudino mokinių išreikštos mintys rašinėliuose. Jos buvo tokios nuoširdžios, tokios tikros ir tokios nesumeluotos. Štai keletas jų:

,,Kiekvienas iš mūsų nešioja savyje žibintą. Tyrą žibintą – Širdį. Bet mus visus lietuvius jungia Laisvės žibintas, kuris sužibo 1991 m. Sausio 13-ąją dieną, kurią mes visi nešiojame savo „žibintuose“. Ir liūdime, ir džiaugiamės. Ir verkiame, ir juokiamės. Bet kiekvienas tyros širdies lietuvis, plačiau šypsodamasi gali tarti: aš laisvas, laisvas lietuvis, laisvas lietuvis! Tyra širdimi ir aš tariu: Liepsnok Laisvės žibinte“! (Goda 7b. kl. mokinė).

,,Sausio 13-oji. Galvoju, kuo ši diena ypatinga. Tai Laisvės gynėjų diena! Manau, kad ši diena yra svarbi kiekvienam žmogui. Šios dienos atminčiai sugalvojau padaryti tai, kas būtų išties labai gražu ir atmintina. Nutariau:

-Aš padarysiu žibintą, bet tai bus nepaprastas, o Laisvės žibintas.

Na štai, mano Laisvės žibintas jau padarytas ir jis jau dega. Išėjau į lauką. Aplinkui tylu ir ramu bei tamsu. O mano galvoje vis sukasi mintys ir negaliu jų išblaškyti. Mano širdelėje kyla klausimas:

-Kodėl žudikams buvo negaila beginklių žmonių?

Susimąsčiau. Gal man į šį klausimą padės atsakyti tėvai, o gal istorijos mokytoja? Dar pasižiūrėjau į Laisvės žibintą ir paleidau jį į dangų.

-Niekada neužgesk, LAISVĖS ŽIBINTE! – garsiai sušukau aš.

Stebėjau jį skrendantį vis aukštyn ir aukštyn. Jis tolo nuo manęs, kol galiausiai jo nebemačiau. Ir bėgau į namus tekina, galvodama apie žibintą, kuris išskrido į dangų kartu tik su atgal jau negrįžtančiais Laisvės gynėjais“. ( Armida 7b. mokinė).

,,Liepsnok, Laisvės žibinte – gyvybės, šviesos, teisingumo, atminties, vienybės šviesa!“( Edvinas 7 b. kl. mokinys).

,,Niekada neužgesk, LAISVĖS ŽIBINTE! Mes visuomet garbingai saugosime Jūsų atminimą, savo Gimtinę bei Lietuvos valstybę“ (Adomas 7b. kl. mokinys).

Pamokos metu taip pat žiūrėjome ir aptarėme vaizdo medžiagą ,,Jų vardų nepamiršome“. Mokiniai su atsakomybe ir meile atliko kūrybinį darbą – gamino Laisvės žibintus: iš popieriaus, kartono, plastiko, stiklo bei kitų medžiagų. Pasibaigus pamokai buvo suorganizuota kūrybinių darbų paroda –Laisvės žibintai. Mokinių kūryboje atsispindėjo – istorinė atmintis, tautiniai bei valstybiniai simboliai, išradingumas, patriotinė dvasia.

Istorijos mokytoja Vlada Čirvinskienė