Informacija

 

Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla

Kalno g. 34, Pasvalys,  LT - 39121 

Dir. tel./fakso numeris (8 451) 34352

Raštinė (8 451) 34213

El. paštas levensm@pasvalys.lt

Mus rasite:

https://www.facebook.com/pasvaliolevenspagrindine.mokykla

 

Siūlome darbą 

 

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriuje

reikalingas priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogas.

 

 

Nemokamas KET testas

 

http://www.teises.lt/nemokamas-ket-testas.html

 

www.ketbilietai.lt

 

 

 

Paieška

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien442
mod_vvisit_counterVakar592
mod_vvisit_counterŠią savaitę2486
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę5488
mod_vvisit_counterŠį mėnesį17681
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį24823
mod_vvisit_counterIš viso213318

Prisijungę: 10
Jūsų IP: 54.225.39.142
,
Šiandien: Sep 21, 2017

Apklausa

Kaip vertinate šią svetainę?
 

Europos kalbų diena

Rugsėjo 21-25 dienomis lietuvių kalbos pamokos buvo skirtos paminėti Europos kalbų dienai.

Mokytoja Daiva Stragienė nuteikė mokinius temai, susijusiai su knygų skaitymu - ,,Europos šalių autoriai lietuviškai“. Bibliotekos vedėja Birutė Kazėnaitė su mokiniais kalbėjosi apie tai, kaip atsirado ši diena, kokios Europos kalbos šiandien pačios populiariausios. Vėliau 6b, 7b, 8a klasės mokiniams buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvės. Klasė beveik valandai virto redakcija, mokytoja Daiva Stragienė – reiklia vyr. redaktore, o mokiniai- žurnalistais. Mokiniai rašė straipsnius  literatūriniam žurnalui ,,Skaitytojo dienoraštis“. Dalijosi įspūdžiais apie perskaitytas knygas, pasakojo apie pagrindinius veikėjus, bandė save įsivaizduoti veikėjų arba knygų autorių vietoje. Patys žurnalistai ir iliustravo savo straipsnius.

Kadangi mokiniams visai neblogai sekėsi, buvo nutarta sumaketuoti šį mokinių sukurtą žurnalą ir pasidalinti su kitomis bibliotekomis. Taip pat dalyvauti  knygų skaitymą skatinančiame konkurse ,,Knygų Pelėda 2015“.

Mokytoja Aida Abukevičienė 6a klasėje organizavo viktoriną. Pirmiausia ji papasakojo mokiniams apie Europos kalbų dieną, jos atsiradimą, kalbų mokėjimo naudą. Vėliau vaikams teko atsakinėti į gan įvairius kausimus, o kai kurie buvo sunkiai įkandami. Mokiniams teko pasukti galvą, atsakant į klausimą „Kokioje kalboje žodis „bitte“ reiškia „prašom?“, suskaičiuoti, kiek Europoje apytiksliai yra kalbų arba nurodyti tris Europos valstybes, esančias prie Viduržemio jūros. Viktorinos nugalėtoju tapo Tomas Vaitekūnas, į daugiausiai klausimų atsakęs teisingai. Tačiau nenusiminė ir kiti, nes buvo smagu iškirsti lenkiškų, kroatiškų, norvegiškų, itališkų bei kitų kalbų žodžių ar posakių.

Mokytoja Lilė Dumbliauskienė su 5a, 5b, 7a, 8b klasių mokiniais Europos kalbų dieną paminėjo pristatydami perskaitytas knygas. Ir poromis, ir po vieną vaikai pasakojo apie kūrinius, kurias rekomenduotų skaityti ir kitiems klasės draugams, apibūdino pagrindinius veikėjus, reiškė nuomonę, kuo sužavėjo vienas ar kitas kūrinys, piešė iliustracijas. Buvo kreipiamas dėmesys į kalbos taisyklingumą, aiškumą, pasakojimo informaciją.

Pamokoje dalyvavo taip pat mokyklos bibliotekininkė B. Kazėnaitė. Ji papasakojo apie Europos kalbų dieną, pristatė paruoštas skaidres, iš kurių mokiniai sužinojo nuo kada yra švenčiama Europos kalbų diena, kodėl reikia mokytis kalbų.

Įsitikinome, kad gimtoji lietuvių kalba graži, skambi, turtinga, tačiau nėra taip lengva ir paprasta kalbėti rišliais, taisyklingais sakiniais. Reikia daug skaityti.

 

Bibliotekininkė Birutė Kazėnaitė ir lietuvių kalbos mokytojos

  

 

 

Last Updated on Thursday, 01 October 2015 19:41