Informacija

 

Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla

Kalno g. 34, Pasvalys,  LT - 39121 

Dir. tel./fakso numeris (8 451) 34352

Raštinė (8 451) 34213

El. paštas levensm@pasvalys.lt

Mus rasite:

https://www.facebook.com/pasvaliolevenspagrindine.mokykla

 

Siūlome darbą 

 

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriuje

reikalingas priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogas.

 

 

Nemokamas KET testas

 

http://www.teises.lt/nemokamas-ket-testas.html

 

www.ketbilietai.lt

 

 

 

Paieška

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien440
mod_vvisit_counterVakar592
mod_vvisit_counterŠią savaitę2484
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę5488
mod_vvisit_counterŠį mėnesį17679
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį24823
mod_vvisit_counterIš viso213316

Prisijungę: 9
Jūsų IP: 54.225.39.142
,
Šiandien: Sep 21, 2017

Apklausa

Kaip vertinate šią svetainę?
 

Mobilioji mokslinė laboratorija baigė darbą

 

Šį rugsėjo mėnesį, 24–26 dienomis, prie P. Vileišio gimnazijos sustojo keistas autobusas. Ant jo šono puikavosi užrašas „Jaunasis tyrėjas“. Tai Vilniaus Universiteto mokslininkų vizitas į Pasvalį. MoMoLab vizito į mokyklą tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėti aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų. Tai buvo unikali galimybė patiems mokiniams daryti mokslinius tyrimus kartu su mokslininkais, klausyti paskaitų apie naujausius mokslo atradimus, pamatyti mokslinių eksperimentų demonstracijas.

Kartu su gimnazistais dalyvavo ir 7 mūsų mokyklos mokiniai. Tai 8b klasės mokinys Rokas Stuogis, kuris norėjo išsiaiškinti, ko yra dulkėse. Kokie erkučių kiekiai ir rūšys, gyvena dulkėse. Kodėl dulkės sudaro „kamuoliukus“? Kur dulkių daugiausia? Suskaičiuoti, kiek erkių yra, kokios rūšys ir pan. Jo darbo tema: „Namų dulkių erkių tyrimai Pasvalyje“. Roko darbo konsultante tapo Vilniaus Universiteto doktorantė Viktorija Kuznecova. Ji padėjo tyrimuose ir kitiems mokiniams.

Rokas Rastonis, taip pat 8b klasės mokinys,  pasirinko tyrinėti sraigių populiacijos žalą žemės ūkiui. Kiek jos suėda biomasės? Ar galima matematiniu modeliavimu paskaičiuoti, kiek jos gali suėsti per parą, išsiaiškinti jų paplitimo ribas ir t.t. Jo darbo tema:

”Invazinės afrikinės sraigės Achatina fulica žalos žemės ūkiui nustatymas“.

Martyna Rastauskaitė, iš 8a klasės, domėjosi, kodėl gyvūnai nesušąla žiemą? Kurie guoliai geriausi termoizoliatoriai. Kokios gamtinės medžiagos pelės, voverės ar ežio guolyje yra geriausios šilumos izoliacinės medžiagos?

Jos darbas vadinosi – „Gamtinių termoizoliatorių tyrimas“. Vadovė – Milda Naciūtė iš VU.

Lukas Varnas – 8a klasė, tyrinėjo erkių paplitimą maisto produktuose. Apžiūrėti teko tik pirktas ir senas kruopas  per mikroskopą, internete pasidomėti apie erkučių rūšis. Jo tyrimas – „Grūdų ir jų produktų kenkėjų tyrimas“.

Kasparas Zakrys iš 8a, ieškojo fosilijų Pasvalyje. Kur jų ieškoti? Ką galima iš jų sužinoti? Pasidomėti Pasvalio geologine praeitimi, patyrinėti senus žvyro karjerus, netgi nueiti į Pasvalio krašto muziejų  teko rašant darbą tema „Fosilijų tyrimai Pasvalio rajone“.

Jau keletą savaičių gimnazijoje besimokantiems Nojui Vaičekoniui ir Martynui Bagdonui darbų taip pat netrūko. Jie pasirinko bakterijų ir kraujo ląstelių tyrimus.

Mokiniai turėjo parašyti ir mokslines ataskaitas, pagal visus reikalavimus ir darbus pristatyti mokslininkams ir mokytojams, bei atsakyti į susidomėjusių gimnazistų klausimus.

Nuotraukose: darbas mobilioje mokslinėje laboratorijoje, ataskaitų rašymas ir susitikimų įspūdžiai.

 

Darbų vadovė – mokytoja metodininkė Roma Jackūnienė

 

 

Last Updated on Tuesday, 21 October 2014 20:14