Informacija

 

Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla

Kalno g. 34, Pasvalys,  LT - 39121 

Dir. tel./fakso numeris (8 451) 34352

Raštinė (8 451) 34213

El. paštas levensm@pasvalys.lt

Mus rasite:

https://www.facebook.com/pasvaliolevenspagrindine.mokykla

 

Siūlome darbą 

 

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriuje

reikalingas priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogas.

 

 

Nemokamas KET testas

 

http://www.teises.lt/nemokamas-ket-testas.html

 

www.ketbilietai.lt

 

 

 

Paieška

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien448
mod_vvisit_counterVakar713
mod_vvisit_counterŠią savaitę3884
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę5488
mod_vvisit_counterŠį mėnesį19079
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį24823
mod_vvisit_counterIš viso214716

Prisijungę: 12
Jūsų IP: 54.198.58.62
,
Šiandien: Sep 23, 2017

Apklausa

Kaip vertinate šią svetainę?
 

2013 metų gegužės 6 dieną  mokytojos  Sandra Kildišytė, Gražina Gegevičienė,  Jūratė Jakštienė, Liudmila Gertienė ir mokiniai Eva Liukpetrytė, Arnas Venclova, Rusnė Vaitekūnaitė, Alanas Kireilis, Greta Šimeliūnaitė, Kornelija Urbonaitė išvyko į Lenkiją Wielicki miestelį. Nuvykus, mokinius pasitiko lenkų mokiniai ir jų tėveliai. Mokytojos buvo apgyvendintos Olecko viešbutyje. Mokiniams išsiskirsčius į šeimas, suaugusiems buvo surengta draugiška vakarienė su Wielicki Jono Pauliaus II gimnazijos mokytojais.

Antrąją viešnagės dieną mūsų mokyklos mokiniai lankėsi J.Pauliaus II gimnazijoje, dalyvavo pamokose.  Mokytojos turėjo laisvą dieną, kurios metu apžiūrėjo Olecko miestą bei apylinkes.  Vakare laukė vakarienė su visais Comenius projekto dalyviais iš Vokietijos, Portugalijos, Rumunijos, Turkijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Gegužės 8 dieną visi apsilankėme J.Pauliaus II gimnazijoje, apžiūrėjome mokyklos bazę, pabendravome su mokytojais. Po to mokytojams Kultūros centre buvo organizuotas susitikimas su miesto meru. Gimnazijos mokinės vaizdžiai pristatė savo mokyklos bendruomenės veiklą, o mūsų mokiniai prisiminimui  įteikė 7a klasės gamintą Lazienki pilies maketą. Po konferencijos visi aplankėme pačią seniausią Mozurijoje Šventosios Mergelės Marijos medinę bažnyčią, statytą XVII amžiuje. Po pietų visi projekto dalyviai buvo pakviesti į Kaimo turizmo sodybą. Mokytojai ir vėl turėjo puikią progą  pabendrauti, pasigrožėti vaizdingomis apylinkėmis, o mokinių laukė įvairios pramogos: plaukiojimas valtelėmis, golfo aikštelė, įvairios trasos bei soti vakarienė. Mokiniai turėjo puikią progą pabūti visi kartu, išbandyti savo anglų kalbos žinias, susirasti naujų draugų.

Gegužės 9 dieną  visi keliavome į Wigierski nacionalinį parką, apsilankėme Kamendulų vienuolių vienuolyne, kur šiuo metu veikia kūrybinių darbų centras, šiuolaikinio meno galerija vaikams bei J.Pauliaus II biblioteka, kuri buvo įrengta po jo apsilankymo 1999m. Apžiūrėjome ir J.Pauliaus II apartamentus, pasigrožėjome vaizdais iš vienuolyno bokšto.
 Paskui lankėmės Wigry gamtos muziejuje, kur susipažinome su parko gamtine įvairove. Čia surinktos žuvų, paukščių, žinduolių bei vabzdžių iškamšų kolekcijos, galima pamatyti akvariumus su vietinėmis žuvimis.  Toliau vykome į Suvalkų nacionalinį parką. Pabuvojome ant aukščiausios kalvos, esančios netoli Lietuvos pasienio. Čia buvo priminta bendra Lietuvos ir Lenkijos istorija. Vėliau grožėjomės nebeveikiančiais Stančikų siaurojo geležinkelio tiltais. Abu jie 5 arkų, ilgis 180 metrų, aukštis 31,5m. Tai aukščiausi tiltai Lenkijoje, statyti pagal senovės Romos akveduko pavyzdį. Tiltus projektavo vokiečių inžinieriai.  Taip pat apsilankėme prie giliausio Lenkijoje ledyninės kilmės Ančios ežero bei Jačnos ežero, susidedančio iš kelių vandens duburių, tarpusavyje sujungtais sąsiauriais.

Gegužės 10 dieną viešėjome Lenkijos sostinėje Varšuvoje. Pabuvojome didžiausiame Lenkijoje Lazienki parke, kuris buvo suprojektuotas XVII a., o vėliau jį įsigijo karalius Stanislovas Augustas Potianovskis. Pasigrožėjome salos rūmais, amfiteatru, apžiūrėjome salos rūmų prieigas supančias grožybes. Buvo įdomu stebėti laisvai vaikštinėjančius po parką gyvūnus, pasidžiaugti skoningai įrengtais gėlynais, dekoratyviniais augalais, fontanais. Lankantis Varšuvos centre  į akis krito prie stiklinių dangoraižių įsikūręs sovietinės architektūros pavyzdys – Kultūros ir Mokslo rūmai. Nuo apžvalgos aikštelės, kuri yra 30-ajame aukšte, atsiveria nuostabi miesto panorama. Vakare vaikštinėjome po Varšuvos senamiestį. Neišdildomą įspūdį paliko fontanų lazerių šou. Po to grožėjomės naktine Varšuva, būdami Pilies aikštėje  praėjome Karališkuoju taku, apžiūrėjome XIV amžiuje Mazovijos kunigaikščių pastatytą  tvirtovę, kuri  tapo karališkąja rezidencija, kai karalius Žygimantas III Vaza nusprendė Lenkijos sostinę iš Krokuvos perkelti į Varšuvą. Pasidžiaugėme Turgaus aikšte, kuri iki XIX-ojo amžiaus buvo vienu iš pagrindinių Varšuvos visuomeninio gyvenimo centrų. Įspūdingai atrodė spalvingi, vienas su kitu „sulipdyti“ namai, kurie kadaise priklausė turtingiems miesto pirkliams. Kiek leido gamtos sąlygos apžiūrėjome senamiestį,  nepraėjome ir Popiežiaus Jono Pauliaus II aikštės su kareivių saugomu monumentu. Apžiūrėjome J.Pilsudskio paminką ir vieną iš įspūdingiausių Varšuvos paminklų A.Mickevičiui. Antrąją viešnagės Varšuvoje dieną lankėmės Nacionaliniame Varšuvos stadione, kuriame vyko Euro 2012 čempionato atidarymas.  Po to dar kartą apsilankėme Kultūros ir Mokslo rūmuose įsikūrusiame Technikos muziejuje, kuriame eksponuojami seni motociklai, automobiliai, dviračiai, kompiuteriai ir kt. įranga.

Kelionė į Lenkiją visiems labai patiko, visi grįžo kupini įspūdžių ir įgiję naujos patirties.

Pradinio ugdymo mokytoja Gražina Gegevičienė

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 

Last Updated on Thursday, 12 June 2014 21:19