Informacija

 

Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla

Kalno g. 34, Pasvalys,  LT - 39121 

Dir. tel./fakso numeris (8 451) 34352

Raštinė (8 451) 34213

El. paštas levensm@pasvalys.lt

Mus rasite:

https://www.facebook.com/pasvaliolevenspagrindine.mokykla

 

Siūlome darbą 

 

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriuje

reikalingas priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogas.

 

 

Nemokamas KET testas

 

http://www.teises.lt/nemokamas-ket-testas.html

 

www.ketbilietai.lt

 

 

 

Paieška

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien666
mod_vvisit_counterVakar592
mod_vvisit_counterŠią savaitę3376
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę5681
mod_vvisit_counterŠį mėnesį17905
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį24823
mod_vvisit_counterIš viso213542

Prisijungę: 11
Jūsų IP: 54.224.210.130
,
Šiandien: Sep 21, 2017

Apklausa

Kaip vertinate šią svetainę?
 

Rajono aštuntokai: „Privalome būti stiprūs!

  

„Nuoširdžiai dėkojame konkurso organizatoriams už suteiktą galimybę dalyvauti konkurse. Ko dėka tapome supratingesni, vieningesni. Supratome, kaip svarbu neužsidegti tos pirmosios, pačios pirmos cigaretės... Juk tai ji, dažnai gali sugadinti visą žmogaus gyvenimą. Kartais ir negrįžtamai... Pažvelgėme į pasaulį kitomis akimis, pasijutome svarbūs, suvokėme, kad mūsų gyvenime yra tiek daug pagundų, kurių mes, paaugliai, turime išmokti atsisakyti. Privalome būti stiprūs!“. Tokie mokinių žodžiai skambėjo kasmet vykstančiame rajoniniame konkurse „Laisva klasė nuo/be svaigalų“.

Šis konkursas yra neformaliojo vaikų švietimo ir žalingų įpročių prevencijos priemonė, kurią trečius metus iš eilės organizuoja Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras ir Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius. Konkursas „Laisva klasė nuo/be svaigalų“ viena iš Pasvalio rajono savivaldybės priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo mažinimo ir prevencijos 2011-2013 metų programos įgyvendinimo dalių. Šia iniciatyva siekiama pagerinti mokinių žinias apie alkoholio, rūkalų, narkotikų poveikį sveikatai, formuoti neigiamas nuostatas psichotropinių medžiagų atžvilgiu, motyvuoti sveikiau gyventi. Konkurse galėjo dalyvauti Pasvalio r. sav. bendrojo lavinimo įstaigų ir jų pagrindinio ugdymo skyrių aštuntos klasės. Šį kartą savo galimybes išbandė Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių pagrindinio ugdymo skyriaus (klasės koordinatorius V. Vaikšnoras), Saločių Antano Poškos vidurinės mokyklos (klasės koordinatorė A. Šamelienė), Vaškų vid. mokyklos (klasės koordinatorė K. Prakopienė), Pasvalio Lėvens pagr. mokyklos (klasės koordinatorė S. Kildišytė) ir Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos (klasės koordinatorė V. Mikalajūnienė) aštuntos klasės.

Nusprendusios dalyvauti konkurse apie dalyvavimą klasės informavo savo tėvelius, kūrė motyvacinius laiškus. 2013 m. lapkričio – 2014 m. vasario mėnesiais  mokyklose įgyvendino prevencinę veiklą, susijusią su psichoaktyviomis medžiagomis. Konkurso organizatorius su savo veikla kiekviena klasė supažindino kūrybiniame pranešime. O nuveikta iš tiesų labai daug: nagrinėtos problemos, ieškota priežasčių, dėl kurių žmonės vartoja psichoaktyvias medžiagas, kurti lankstinukai, skrajutės, simboliai, stendai, rengti labai įdomūs renginiai, varžybos, susitikimai su vaikais, tėvais, diskusijos, tyrimai ir t. t. Aštuntokai nebuvo abejingi aplinkos švarai, skatino sveiką gyvenseną, rūpinosi savo ir kitų gera nuotaika, aktyviai dalyvavo mokyklų veiklose. Mokiniai tapo žingeidūs ir pilietiški originalių renginių ir akcijų organizatoriai, vedėjai, lektoriai, programuotojai, žurnalistai, kūrėjai ir pan.

Viena iš konkurso sąlygų buvo ta, kad dalyviai bet kuriuo momentu galėjo būti patikrinti organizatorių, ar nevartoja alkoholio, tabako bei kitų narkotinių medžiagų. Vaikai CO analizatoriumi buvo tikrinami vasario mėnesį, o visų dalyvaujančių klasių tyrimo rezultatai atitiko galimas normas.

Finalinis konkurso etapas vyko 2014 m. kovo 28 d. Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje. Susirinkusius į finalą konkurso „Laisva klasė nuo (be) svaigalų“ dalyvius sveikino Pasvalio raj. sav. Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė V. Stokienė. Renginys prasidėjo Vaškų vidurinės mokyklos parengtu originaliu prisistatymu „Vaškinė pasaka – svaigalams stop“. Po gražios pasakos, perteikiančios visą vaškiečių nuveiktą veiklą, susirinkusių širdis nudžiugino Svalios pagrindinės mokyklos mokinio Edmino ir mokytojos Vidos skambūs armonikos garsai. Savo muzikinius sugebėjimus parodė ir Lėvens pagrindinės mokyklos aštuntokai save pristatydami gitaros skambesyje lydima daina. Pasirodymą tęsė Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių pagrindinio ugdymo skyriaus šaunioji aštuntokų komanda, kuri parengė mini vaidinimą, skambant temą atitinkančiai smagiai dainai. Saločių Antano Poškos vidurinės mokyklos vaikai visus konkurso dalyvius pakvietė prisiekti nevartoti svaigalų ir kitų psichotropinių medžiagų, mokėti išspręsti įvairias gyvenimo negandas kitais būdais ir pan. Finale konkurso dalyviai turėjo įveikti nelengvą užduotį „Mūsų žinios apie priklausomybes sukeliančias medžiagas“: atsakyti į klausimus apie rūkymą, alkoholį, narkotikus.

Klasių motyvacinius laiškus, prevencinę veiklą, komandos prisistatymus, žinias vertino Pasvalio raj. sav. mero pavaduotojas P. Balčiūnas, Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė V. Stokienė, Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistas K. Knizikevičius. Baigiantis konkursui P. Balčiūnas džiaugėsi sportiškais, aktyviais, energingais, kūrybiškais vaikais, kurie yra tikras pavyzdys daugeliui. Komandų galutiniai vertinimo rezultatai skyrėsi tik kelių ar net vieno taško skirtumu. Tiek motyvaciniai laiškai, tiek vykdyta prevencinė veikla, tiek originalūs komandų pasirodymai įkūnijo pačią konkurso esmę: suformuotas neigiamas nuostatas psichotropinių medžiagų atžvilgiu, motyvaciją sveikiau gyventi, kūrybinę laisvę.

Komisija nugalėtojais paskelbė Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos 8 klasę, kitos klasės buvo nominuotos specialiomis nominacijomis. Draugiškiausia klase tapo Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos, sportiškiausia   Ustukių pagrindinio ugdymo skyriaus, meniškiausia – Vaškų vidurinės mokyklos ir aktyviausia pripažinta Saločių Antano Poškos vidurinės mokyklos aštuntų klasių komandos. Mokiniai ir mokytojai apdovanoti asmeninėmis dovanėlėmis ir Pasvalio r. sav. mero pavaduotojo P. Balčiūno padėkomis.

Pasvalio r. savivaldybėje, II a. fojė publikuojami klasių motyvaciniai laiškai.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

 

 

 

 

 

Last Updated on Monday, 07 April 2014 16:59