Informacija

 

Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla

Kalno g. 34, Pasvalys,  LT - 39121 

Dir. tel./fakso numeris (8 451) 34352

Raštinė (8 451) 34213

El. paštas levensm@pasvalys.lt

Mus rasite:

https://www.facebook.com/pasvaliolevenspagrindine.mokykla

 

Siūlome darbą 

 

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriuje

reikalingas priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogas.

 

 

Nemokamas KET testas

 

http://www.teises.lt/nemokamas-ket-testas.html

 

www.ketbilietai.lt

 

 

 

Paieška

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien668
mod_vvisit_counterVakar592
mod_vvisit_counterŠią savaitę3378
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę5681
mod_vvisit_counterŠį mėnesį17907
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį24823
mod_vvisit_counterIš viso213544

Prisijungę: 13
Jūsų IP: 54.224.210.130
,
Šiandien: Sep 21, 2017

Apklausa

Kaip vertinate šią svetainę?
 

 

Žiemgaliečiai tarmiškai kalbėjo Pakruojyje

 

 

Pasvalietės Rasos Andžiuvienės tarmiškai atliekama daina 2013 m. gruodžio 13 d. pradėjo „Žiemgalos“ draugijos organizuotą skaitovų ir rašinių konkurso „Gimtoji tarmė – mūsų pradžių pradžia ir turtas“, skirto tarmių metams paminėti, baigiamąjį renginį Pakruojo „Žemynos“ mokykloje. Į renginį susirinko Joniškio, Pakruojo, Pasvalio žiemgaliai, parengę pasakojimų, dainų, anekdotų, eilėraščių...

Renginio vedėjai Gražina Poškuvienė, „Žemynos“ pagrindinės mokyklos mokytoja, ir Virginijus Kacilevičius, Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narys, gražia aukštaitiška tarme džiaugėsi, cituodami vienos Pašvitinio pagrindinės mokyklos mokinės rašinį: „Aukštaičių tar‘me kaip kok‘ stor bob – užim beveik viso teritorijo, a žemaičė pri jūros prispaust‘...“

„Žiemgalos“ draugijos prezidentas Stasys Tumėnas į susirinkusius irgi prabilo tarmiškai sakydamas, jog „...šėndė yra mūsų bendrystės švente“.  Draugijos prezidentas nekėlė sau uždavinio suvienyti visą Lietuvą, bet jo tikslas – suvienyti žiemgalių žemes.

Keldamas klausimą, ar galima su tarme toli nuvažiuoti, prisiminė mūsų kraštietį poetą Vladą Braziūną, kažkada irgi abejojusį, ar toli galima nuvažiuoti su tarmės siauruku. Ir štai jis – ne tik Pasvalio krašto Garbės pilietis, bet ir apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija už  poetinius atradimus, gilinantis į lietuvių kalbos lobyną ir baltiškąją pasaulėvoką. Atsakymas gautas – su tarme gali toli nuvažiuoti.

Priminęs, jog konkursui buvo pateikta beveik 140 žiemgaliečių rašinių, pakvietė visus išklausyti meninio žodžio puoselėtojų.

Pasvaliečiai į renginį atsivežė įvairių pasirodymų, kuriuos pradėjo Svalios pagrindinės mokyklos 8b klasės mokinys Martynas Januška tarmiškai skaitęs V. Račicko pasakojimą „Kai pražysta alyvos“ (mokytoja V. Virbickienė). Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių pagrindinio ugdymo skyriaus ketvirtaklasiai parodė meninę kompoziciją pagal A. Gudelio pjesę - pasaką „Pasėjo senelis avižas mėnesienoj“ (vadovės R. Balčiauskienė ir V. Stepanovienė). Joniškėlio G. Petkevičaitės – Bitės gimnazijos folkloro ansamblis „Linelis“ (vadovė D. Adamkavičienė), atliko sutartinę „Trept repo martela“ ir Pasvalio krašto dainą „Lakštungalėla“. „Linelį“ scenoje pakeitė Lėvens pagrindinės mokyklos 6b klasės mokinė Greta Šimeliūnaitė (mokytoja A. Abukevičienė), papasakojusi apie čigono parduotą arklį. O dar kartą į sceną užlipusi Daiva Adamkavičienė padainavo Pasvalio krašto dainą „Nudaviau dukrelę“.

Pasvaliečius scenoje keitė įvairaus amžiaus Pakruojo bei Joniškio krašto skaitovai, pasakotojai, dainininkai. Džiaugėmės ir priešmokyklinukės iš Triškonių mokyklos pasekta pasaka be galo, ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos mokinio tarmiškai pasakojamais anekdotais, autoriniais kūrėjų tekstais.

O daugiausiai darbo teko vertinimo komisijoms. Kol meninio žodžio mylėtojų vertintojai tarėsi, rašinių vertinimo komisijos pirmininkė, Šiaulių universiteto Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros profesorė Genovaitė Kačiuškienė aptarė vertinimo komisijos perskaitytus darbus. Mokslinių darbų grupėje nugalėtoja buvo paskelbta Santa Gasiūnaitė iš Vaškų miesto (taip paskelbė gerbiama profesorė). Mokinė pateikė darbą „Senoji aludarystė Vaškų krašte“.  Santos apdovanojimą atsiėmęs jos mokytojas S. Katauskas dėkojo žemaitiškai. G. Kačiuškienė džiaugėsi ir Joniškėlio G. Petkevičaitės – Bitės mokinių Gretos Gegeckaitės ir Viktorijos Tekutytės (mokytoja L. Vaitkevičienė) darbu apie keiksmus. Mokinės ne tik apklausė 70 gyventojų, bet ir keiksmus sugrupavo.  Apdovanojimo sulaukė ir P. Vileišio gimnazijos mokinė Milda Kazilionytė (mokytoja R. Grubinskienė), savo darbe „Mano gyvenamosios aplinkos vietovardžiai, jų tarimas tarmiškai“ aprašiusi Daujėnų krašto vietovardžius.

Buvo išskirta ir esė arba rašinėlių grupė. Šioje grupėje apdovanojimą atsiėmė Vaškų vidurinės mokyklos mokinė Sidara Račkauskaitė.

G. Kačiušienė linkėjo, kad gruodžio 31 d. tarmių metai nepasibaigtų, kad kalbėtume, šoktume, dainuotume ir net sapnuotume tarmiškai visada.

Į salę sugrįžus meninio skaitymo vertinimo komisijai, jos pirmininkė Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto Dialektologijos centro direktorė docentė Janina Švambarytė -Valužienė pirmiausia visus pasveikino su šv. Liucijos – Šviesos – diena. Ir nors, anot docentės, komisija nesiginčijo, daugeliu atvejų buvo draugiška, įvertinti ir surašyti nugalėtojus iš 30 pasirodžiusiųjų buvo sudėtinga.

Buvo išskirtos skaitovų amžiaus grupės: 0-4 klasės, 5-8 klasės, 9-12 klasės ir suaugusiųjų grupė.

Savo amžiaus grupėje antrąją vietą pelnė Lėvens pagrindinės mokyklos šeštaklasė Greta Šimeliūnaitė.

Įvertinus kompozicijas, nugalėtojais paskelbti Ustukių pagrindinio ugdymo skyriaus mokiniai, į namus parsivežę ne tik diplomą, bet ir šakotį.

Apdovanojimą pelnė ir D. Adamkavičienės vadovaujamas folklorinis ansamblis „Linelis“.

Padėkų lietus saulėtą dieną lijo už pagalbą organizuojant renginį Pakruojo švietimo skyriaus vedėjai I. Mažuolienei, Pasvalio „Žiemgalos“ draugijos pirmininkei V. Stokienei, Pakruojo draugijos pirmininkui V. Skirmantui, Vaškų vidurinės mokyklos mokytojui S. Katauskui ir kitiems pagalbininkams.

Renginio globėja Pakruojo merė Asta Jasiūnienė, kartu su visais dalyvavusi renginyje, dėkojo už gražią šventę, o savo apdovanojimą skyrė Ustukių mokyklos ketvirtaklasei, vaidinusiai babytę ir taip vykusiai susitvarkiusiai su vyrišku kolektyvu. Linkėdama jau gražių ateinančių švenčių, perskaitė savo mamos M. Šimoliūnienės eilėraštį.

Pasvalio „Žiemgalos“ draugijos pirmininkė V. Stokienė perdavė Pasvalio mero sveikinimą renginio dalyviams ir Pakruojo merei. Atminimo dovanėles įteikė buvusiam draugijos pirmininkui A. Šimkui, o dabartiniam prezidentui S. Tumėnui atiteko ir krepšys skanių pasvalietiškų bandelių.

Kiekvieno lietuvio šventa pareiga – gerbti, toleruoti, globoti ir visaip palaikyti tarmes,  tad belieka palinkėti, jog ir kiekvienas iš mūsų mylėtų, glaustų ir sušildytų savo tarmę, kad ji metams baigiantis neišeitų.

 

 

Lina Rauckienė,

Lėvens pagrindinės mokyklos direktorė

Gretos Šimeliūnaitės pasirodymas

 

Vaidina ustukiečiai

Žiemgalos draugijos prezidentas S. Tumėnas

Žiūrovų ir dalyvių pilna salė

 

Last Updated on Monday, 16 December 2013 18:43