Informacija

 

Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla

Kalno g. 34, Pasvalys,  LT - 39121 

Dir. tel./fakso numeris (8 451) 34352

Raštinė (8 451) 34213

El. paštas levensm@pasvalys.lt

Mus rasite:

https://www.facebook.com/pasvaliolevenspagrindine.mokykla

 

Siūlome darbą 

 

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriuje

reikalingas priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogas.

 

 

Nemokamas KET testas

 

http://www.teises.lt/nemokamas-ket-testas.html

 

www.ketbilietai.lt

 

 

 

Paieška

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien447
mod_vvisit_counterVakar713
mod_vvisit_counterŠią savaitę3883
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę5488
mod_vvisit_counterŠį mėnesį19078
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį24823
mod_vvisit_counterIš viso214715

Prisijungę: 11
Jūsų IP: 54.198.58.62
,
Šiandien: Sep 23, 2017

Apklausa

Kaip vertinate šią svetainę?
 

 

„Comenius“ projekto dalyviai Pasvalyje

 

Rugsėjo 30 – spalio 5 dienomis mūsų mokykloje viešėjo svečiai iš Portugalijos, Vokietijos, Lenkijos, Rumunijos ir Turkijos. Visų šių šalių mokyklos dalyvauja „Comenius“ projekte „Young migrants – at home abroad“ („Migrantai užsienyje jaučiasi kaip namuose“). Projekto dalyviai jau buvo susitikę Vokietijoje, Portugalijoje ir Lenkijoje.

Iš penkių užsienio šalių į Pasvalį atvyko didžiausias svečių būrys: 27 mokiniai ir 15 mokytojų. Mokiniai buvo apgyvendinti šeimose.

Pirmąją viešnagės dieną svečiai, atvykę į mokyklą, ją apžiūrėjo, lankėsi pamokose, o vėliau rinkosi į aktų salę prisistatymams. Juos pasveikino Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Kazys Polekas, vyriausioji specialistė Virginija Bajoriūnaitė, mokyklos direktorė Lina Rauckienė ir mokyklos projekto koordinatorė Liudmila Gertienė. Koncertavo Lėvens pagrindinės mokyklos mokiniai. Jie grojo, šoko, dainavo, vaidino. O svečiai ir užsienio pristatė savo šalį, savo miestą ir mokyklą, pasakojo, kuo jie išskirtiniai, kad būdinga jų kraštui.  Kiekvienos šalies atstovai parengė parodą, reprezentuojančią savo šalį, visus vaišino savo šalies tradiciniais saldumynais.


Vėliau svečius maloniai priėmė ir su jais šiltai bendravo Pasvalio savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas. Tą pačią dieną visi apsilankė Pasvalio Krašto muziejuje, apžiūrėjo Smegduobių parką.

 

 

Kitomis dienomis svečiams buvo pasiūlyta turininga programa: mokiniai ir mokytojai dalyvavo sporto dienoje, lankėsi P. Vileišio gimnazijoje, Pasvalio Sporto mokyklos baseine. Mokytojams labai patiko edukacinė programa Biržuose „Alaus kelias“.

 

 

Kelionė į Kryžių kalną, Pakruojo dvarą, Trakus, Vilnių sužavėjo visus. Užsieniečiai stebėjosi ir žavėjosi Lietuvos gamtos grožiu ir ramybe, draugišku žmonių bendravimu. Neabejingi jie liko ir lietuviškai virtuvei. Lankydamiesi Trakuose svečiai užsuko į „Senąją kibininę“ ir dalyvavo atrakcijoje – patys sau gaminosi kibinus.

 

 

  

 

  

 

  

 

Džiaugiamės turiningai praleistu laiku bei sklandžiu, darniu ir produktyviu projekto susitikimu. Štai kokius įspūdžius pasakoja mūsų mokiniai:

- Kai mokytoja, paklausė, ar priimsiu viešnią iš Lenkijos, aš labai apsidžiaugiau. Tuojau paskambinau mamai paklausti, ar galėsime priimti mergaitę iš kitos šalies. Mama nedelsiant sutiko su didžiuliu noru! – prisimena 8a klasės mokinė Ugnė Prakapaitė. – Tėvai labai gerai sutarė su pas mus gyvenusia lenkaite. Jai irgi patiko mano tėvai. Taigi puikiai sutarėme ir kartu daug nuveikėme. Be galo smagu dalyvauti tokiuose projektuose ir susitikimuose. Visiškai nesigailiu, kad buvau priėmusi viešnią iš Lenkijos, nes dabar toliau aktyviai bendraujame. Taip pat palaikome ryšį ir su jos draugėmis. Per Naujuosius metus ketiname vykti pas jas į Lenkiją.

-  Pradžioje labai nervinausi, kaip reikės bendrauti su beveik nepažįstama mergaite iš Vokietijos, nežinojau, nei ką reikės sakyti, nei ką veikti... – pasakoja 7b klasės mokinė Aistė Mažuolytė. - Pirmą vakarą buvo nejauku, bet kuo toliau, tuo artimiau bendravome, tapom geromis draugėmis. Lietuva ją nustebino gamta ir ypač žaluma. Ji Lietuvoje lankėsi pirmą kartą, sakė, kad čia labai patiko ir ketina būtinai vėl atvažiuoti.

- Pas mus gyvenusi portugalė buvo itin draugiška – džiaugėsi 8b klasė mokinė Evelina Sakalauskaitė. – Mes jau buvome susitikusios kelionės į Portugaliją metu, todėl bendrauti jai atvykus buvo lengva. Tiesa, laukiant viešnios buvo šiek tiek nežinios, klausimų, ypač tėvams. Bet vėliau jie prisipažino, kad per savaitę, kol mūsų šeimoje gyveno portugalė, nejaukių akimirkų nebuvo. Laikas prabėgo smagiai, susiradome dar daugiau draugų iš kitų šalių. Juos ypač nustebino mūsų smegduobės. Didelį įspūdį paliko sodybų kiemuose pastatyti koplytstulpiai. O mums tai įprasta...

 

 

 

 Dir. pav. ugdymui Aida Abukevičienė

 

Last Updated on Thursday, 14 November 2013 11:46