Informacija

 

Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla

Kalno g. 34, Pasvalys,  LT - 39121 

Dir. tel./fakso numeris (8 451) 34352

Raštinė (8 451) 34213

El. paštas levensm@pasvalys.lt

Mus rasite:

https://www.facebook.com/pasvaliolevenspagrindine.mokykla

 

Siūlome darbą 

 

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriuje

reikalingas priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogas.

 

 

Nemokamas KET testas

 

http://www.teises.lt/nemokamas-ket-testas.html

 

www.ketbilietai.lt

 

 

 

Paieška

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien442
mod_vvisit_counterVakar592
mod_vvisit_counterŠią savaitę2486
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę5488
mod_vvisit_counterŠį mėnesį17681
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį24823
mod_vvisit_counterIš viso213318

Prisijungę: 11
Jūsų IP: 54.225.39.142
,
Šiandien: Sep 21, 2017

Apklausa

Kaip vertinate šią svetainę?
 

Europos kalbų diena

 

Rugsėjo 26 d. mūsų mokykloje vyko renginiai, skirti Europos kalbų dienai.

Lietuvių kalbos mokytojos su 5–8 klasių mokiniais organizavo pamoką, skirtą lietuvių kalbos tarmėms. Renginį pradėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Abukevičienė. Ji paminėjo, kad pirmą kartą Europos kalbų diena švęsta 2001 m. Organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, ugdyti pagarbą ne tik didesnėms Europos kalboms, bet ir  regionų bei tautinių mažumų kalboms. A. Abukevičienė paragino mokinius mokytis kelių užsienio kalbų, tobulinti ir plėsti jau turimas žinias. Pavaduotoja pabrėžė, kad lietuvių kalba visų Europos kalbų kraitėje užima ypatingą vietą, nes lietuvių kalba – viena seniausių Europoje. Be to, lietuvių kalba stebina pasaulio kalbininkus tuo, kad palyginti tokioje mažoje teritorijoje yra daug tarmių ir potarmių.

Kadangi 2013 m. – tarmių metai, todėl mokytoja D. Stragienė pristatė kartu su mokiniais pagamintą Lietuvos tarmių žemėlapį. Papasakojo apie tarmes, pristatė kiekvienos tarmės herbą.

7-os klasės mokinės  K. Veberytė ir M. Rastauskaitė supažindino su pasvalietiška tarme, apibūdino, kas jai būdinga. M. Rastauskaitė raiškiai perskaitė  pasaką ,,Senutė ir katiniukas“.

Puikiai mokėdamas savo gimtąją tarmę mokytojas V. Janušonis tą pačią pasaką perskaitė pasvalietiškai. Jis ragino mokinius niekada nepamiršti savo gimtosios tarmės.

Renginį baigė mokytoja A. Bagdonavičienė. Ji prisiminė savo pirmuosius darbo metus Pasvalyje. Kadangi atvyko iš kito tolimo rajono, tai iš pradžių sunkiai suprato pasvalietišką kalbą. Mokytoja papasakojo linksmų istorijų, apie nesusikalbėjimus dėl tarmių skirtybių.

Užsienio kalbų mokytojai su mokiniais ruošė projektinius darbus. Pasirinkę vieną, dvi ar tris Europos šalis (Maltą, Italiją, Lenkiją, Turkiją, Vokietiją, Slovakiją ir kt.) jie ieškojo informacijos internete, ruošė plakatus, stendus ir parengė šalių pristatymus, paruošė parodėles. Mokiniai išmoko ir po keletą žodžių maltiečių, lenkų, vokiečių ir kt. kalbomis. Pasidžiaugta, kad mokytis gali būti ne tik naudinga, bet ir įdomu.

Kalbų diena priminė mokiniams, kad kalbos atveria vartus į kitas šalis ir padeda bendrauti, plečia akiratį, tačiau ne mažiau svarbu - mokėti gimtąją kalbą ir tarmę.

 

Lietuvių ir užsienio kalbų mokytojai

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aida Abukevičienė

 

 

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 

 

Last Updated on Wednesday, 05 August 2015 09:10