Informacija

 

Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla

Kalno g. 34, Pasvalys,  LT - 39121 

Dir. tel./fakso numeris (8 451) 34352

Raštinė (8 451) 34213

El. paštas levensm@pasvalys.lt

Mus rasite:

https://www.facebook.com/pasvaliolevenspagrindine.mokykla

 

Siūlome darbą 

 

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriuje

reikalingas priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogas.

 

 

Nemokamas KET testas

 

http://www.teises.lt/nemokamas-ket-testas.html

 

www.ketbilietai.lt

 

 

 

Paieška

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien401
mod_vvisit_counterVakar713
mod_vvisit_counterŠią savaitę3837
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę5488
mod_vvisit_counterŠį mėnesį19032
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį24823
mod_vvisit_counterIš viso214669

Prisijungę: 14
Jūsų IP: 54.224.184.33
,
Šiandien: Sep 23, 2017

Apklausa

Kaip vertinate šią svetainę?
 

Puiki galimybė vaikams pasimatuoti rašytojo profesiją - elektroninės knygos kūrimas

Persiunčiame informaciją ir kviečiame dalyvauti !

Bibliotekos metams skirtas konkursas ,,Aš kuriu savo knygelę“.

Siunčiame nuorodas, kur vaikai galės susikurti savo knygeles internete, jas galima viešinti internete(facebook), atsispausdinti arba nusiųsti jų nuorodas kitiems asmenims.

Knygeles galite kurti iki gruodžio 1d.

Taigi linkime kūrybingų metų ir laukiame gražiausių darbelių:) Gražiausių ir originaliausių knygelių autoriai bus apdovanoti metų pabaigoje.

Mieli mokiniai netingėkite skaityti ir kurti knygelių:) Aktyviau dalyvaukite konkurse:)

https://www.mystorybook.com/

www.storyjumper.com

 

Mokėmės profesijos gyvai

Sausio 22 dieną mūsų mokyklos 8-okai dalyvavo P. Vileišio gimnazijoje organizuojamoje kasmetinėje karjeros dienoje ,,Mokausi profesijos gyvai“. Šioje karjeros dienoje savo studijų programas pristatė nemažai universitetų, kolegijų, savo sėkmės istorijas pasakojo buvę gimnazijos, o prieš tai ir mūsų mokyklos, mokiniai.

Mūsų mokiniai rinkosi sau įdomias temas, sėkmės istorijas. Daugelis atrado labai įdomių ir dar negirdėtų profesijų. Sužinojo bei pamatė kaip ir kuo gyvena dabartiniai studentai, koks jų laisvalaikis. Iš pirmų lūpų išgirdo apie nueitą kelią nuo mokyklos suolo iki savo verslo ar sėkmingos profesijos atradimo.

Tikiuosi, kad kiekvienas, dalyvavęs karjeros dienoje, atrado kažką naudingo sau: paskatinimą geriau mokytis, siekti užsibrėžto tikslo, nenuleisti rankų ištikus pirmai nesėkmei, nebijoti svajoti...

Ugdymo karjerai specialistė R. Žigienė

 

 

Knygos apie...

Avionika, mechatronika ir robotika, technomatika, tiltų ir statinių inžinerija, informacinių technologijų paslaugų valdymas...

Tai tik maža dalelė specialybių, keičiančių pasaulį. Jei sudomino kas dar pasiryžę pakeisti pasaulį, tai galima sužinoti Vilniaus Gedimino technikos universiteto leidinyje ,,Specialybės, keičiančios pasaulį“. Knyga eksponuojama mokyklos skaitykloje.

Mokyklos skaitykloje skaitytojų laukia knygelė ,,Patarti negalima pasitikėti“ (aut. Rūta Klimašauskienė, Sigita Novikovienė, Kristina Žilienė). Tai tėvams apie vaikus ir jų sprendimus. Ši knygelė gali tėvams padėti rasti būdus ir priemones kaip palengvinti vaiko apsisprendimą, kaip išvengti klaidų, kaip išplėsti vaiko pasirinkimo galimybes, pažiūrėti į vaiką darbdavio akimis.

Kviečiame užsukti į mokyklos skaityklą vaikus ir jų tėvelius susipažinti su šiais leidiniais.

 

 

Svajonių profesijų medis

Lėvens pagrindinės mokyklos 5a ir 5b klasių mokiniai ,,užaugino“ savo svajonių profesijų medį. Prieš tai padiskutavę su klasių vadovėmis apie pasaulyje, Lietuvoje, Pasvalyje egzistuojančias profesijas, pasirinko pačią įdomiausią sau. Ieškojo ir svarstė kokių asmeninių savybių, gabumų reikia konkrečiai profesijai. Kiekvienas ant simbolinio medžio lapelio užrašė tą profesiją, kurią norėtų dirbti dar tik tolimoje ateityje. Ir taip lapelis po lapelio užaugino vešlų svajonių medį.

Dažniausiai pasikartojo dainininkės, aktoriaus, modelio, sportininko, fotografo profesijų. Taip pat vaikai svajoja tapti gydytojais, veterinarais, plaukikais, policininkais ir archeologais.

Sėkmės visiems svajojantiems ir įgyvendinantiems savo svajones !

Ugdymo karjerai specialistė R. Žigienė

 

 

Viktorina ,,Žinau – galiu“

Nesuklysiu sakydama, kad kuo daugiau žinai, tuo įdomiau gyveni.

Savo žinias apie žmogaus asmenines savybes, gyvenimo vertybes, profesijų pavadinimus, aktorinius sugebėjimus, kūrybines galias bei apie darbą grupėje turėjo progą pasitikrinti 6–7 klasių mokiniai, dalyvaudami viktorinoje ,,Žinau – galiu“. Klasės susiskirstė į komandas po 6–7 vaikus, išsirinko kapitoną ir pagal burtų keliu gautą raidę sugalvojo savo komandai pavadinimą. Kokių jų tik nebuvo ! Taip pat komandos nariai rinko atsakingą už laiko fiksavimą, raštininką, kuris užrašinėjo atsakymus į pateiktus skaidrėse klausimus.

Komandos kapitonų užduotis atskleidė jų aktorinius gebėjimus, kuomet reikėjo pavaizduoti vienos ar kitos profesijos atstovą.

Po visų viktorinos etapų, suvedus atskirai 6 ir 7 klasių rezultatus, dvi 1-ąsias vietas iškovojo 6 klasių komandos ,,Akiniuočiai“ ir ,,Boružiukai“, 2-oji atiteko komandai ,,Bebras“. 7 klasių grupėje 1-ąją vietą pelnė ,,Smarkučiai“, 2-ąją – ,,Laukinukės“ ir 3-iąją – ,,Miškiniai“. Visi komandų- nugalėtojų nariai gavo atminimo dovanėles.

Džiaugiamės už parodytas žinias, išradingumą. Jei vaikai ir nerado teisingo atsakymo į kai kuriuos klausimus viktorinos metu, tai tikimės, kad dabar jie papildė savo žinių bagažą ir žino bei gali daugiau.

Ugdymo karjerai specialistė R. Žigienė

,,Profesinės karjeros pradžia“

 

Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje vyko 8 – tų klasių mokinių susitikimas su Pasvalio Darbo biržos jaunimo darbo centro vyriausiąja specialiste Dale Martinaitiene. Mokiniai buvo supažindinti su respublikos ir mūsų rajono nedarbo lygio žemėlapiu, paklausiausiomis profesijomis šiuo metu. Paskaitos metu mokiniai sužinojo kokios pasaulyje egzistuoja pačios keisčiausios profesijos.

Gavę gerą dozę teorinių žinių apie dabarties ir ateities profesijas bei reikalingas žmogaus asmenines savybes siekiant asmeninių tikslų, mokiniai patys atliko ,,Asmenybės polinkių“ ir ,,Ar esi pasirengęs profesijos  pasirinkimui ?“ testus.

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriaus 9 – okai patys lankėsi Pasvalio Darbo biržoje. Išvykos metu gavo ne tik teorinių žinių, bet susipažino su įstaiga, ten dirbančių darbuotojų profesijomis, darbo pobūdžiu.

Dėkojame Pasvalio Darbo biržai ir jaunimo darbo centro vyriausiajai specialistei  Dalei Martinaitienei už bendradarbiavimą.

Ugdymo karjerai specialistė R. Žigienė

 

Kviečia ,,Svajonių mokykla 

 

„Svajonių mokykla“ – savaitgalinė neformalaus švietimo mokykla 5–8 klasių mokiniams, sėkmingai dirbanti šeštus mokslo metus. Joje ugdoma sąmoninga, pasitikinti savimi ir kūrybinga asmenybė. Naudingos paskaitos bei žinomi lektoriai! Mokomės Vilniuje, Kaune ir Kėdainiuose. Pasirinkite jums labiau patinkančią programą ir prisijunkite. Užsiėmimai vyks 2015 spalio - 2016 sausio mėnesiais.

I semestro Išmok mokytis pagrindinis tikslas - supažindinti mokinius su efektyvaus mokymosi principais ir metodais bei sudaryti sąlygas juos išbandyti praktiškai. Daugiau informacijos čia.

III semestro "Verslas" pagrindiniai tikslai - padėti dalyviams geriau suvokti finansų, verslumo sritį ir jų santykius su kitomis gyvenimo sritimis, padidinti mokinių finansinį išprusimą, verslumą bei motyvaciją, iššugdyti asmeninių finansų valdymo įpročius. Daugiau informacijos čia.

 

 

Keliaujame pažindami profesijų pasaulį

Kokia mano svajonių profesija? Kuo norėčiau būti užaugęs? Ir ar daugybė klausimų, susijusių su ateities planais, iškyla ne vienam moksleiviui.

Pasinaudoję vykstančio ugdymo karjerai projekto suteikta galimybe, suorganizavome dvi profesinio veiklinimo ekskursijas. Pirmosios kelionės metu 8 klasių mokiniai aplankė Biržų technologijų ir verslo mokymo centrą bei Vabalninko skyrių. Mokiniai buvo supažindinti su šių mokyklų mokymo programomis, mokymosi ir gyvenimo sąlygomis, patys praktiškai išbandė vadybininko – apskaitininko, floristo, automechaniko, apdailininko specialybes. Jau ten besimokantys studentai papasakojo apie savo turiningą laisvalaikį, ateities planus.

Kovo 24 dieną vyko antroji kelionė į Panevėžį. Pirmiausia lankėmės Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre. Mokiniai sužinojo apie teatre dirbančių žmonių profesijas: režisieriaus, scenografo, kompozitoriaus, kostiumų dailininko, dekoracijų ir šviesų dailininko, aktoriaus ir kt. Turėjome galimybę užlipti į teatro sceną, pabuvoti užkulisiuose, dekoracijų sandėlyje, kostiumų rūbinėje, scenos rūbų siuvykloje, grimo ir perukų kambaryje.

Aplankę teatrą, vykome į stiklo studiją ,,Glasremis“. Savo akimis mokiniai pamatė ne tik jau pagamintų stiklo kūrinių ekspoziciją, bet ir patį gamybos procesą.

Ir galiausiai pasiekėme Panevėžio gyvūnų globos draugijos šunų prieglaudą. Ten mus pasitikusi savanorė papasakojo kaip reikia rūpintis beglobiais gyvūnais, kokios yra šunų priėmimo ir dovanojimo sąlygos, papasakojo apie kasdieninį darbą su gyvūnais. Vaikai apžiūrėjo augintinius, galėjo juos pamaitinti, paglostyti. Jie taip pat paliko dovanų – sauso ėdalo.

Džiaugiamės tuo, ką sužinojome, pamatėme, pažinome šių kelionių metu.

Rasa Žigienė

 

 

Karjeros kelias: tėvų įtaka vaikų pasirinkimui 

Sėkmingas profesijos pasirinkimas ir jos įgijimas yra vienas iš svarbiausių žmogaus brandos požymių. Tai nėra paprastas apsisprendimas kur stoti vyresnėse klasėse, bet yra ilgai trunkantis ir daug vaiko amžiaus tarpsnių ir jo gyvenimo sričių apimantis procesas. Pradedant nuo fantazijų ir žaidimų ikimokykliniame amžiuje, santykių su tėvais mokykloje ir baigiant darbo vietos pasirinkimu įgijus profesiją mokymo įstaigoje. Ruošimasis profesijos pasirinkimui prasideda nuo pat gimimo ir trunka iki vėlyvos paauglystės ir jaunystės pradžios.

Sėkmingas profesijos pasirinkimas labai veikia žmogaus laimės jausmą, nes darbe praleidžiami geriausi gyvenimo metai ir šviesiausias paros laikas. O dauguma tėvų juk nori, kad jų vaikai būtų laimingi.

Ar tėvai įtakoja vaiko karjeros kelio raidą?

Tėvai nuo pat gimimo vaikams daro milžinišką įtaką. Ne savo kalbomis ir moralizavimu, o savo gyvenimo pavyzdžiu ir savo reakcija į vaiko pasiekimus, polinkius užsiimti viena ar kita veikla, jam kylančius sunkumus, nesusipratimus, vaikui svarbių klausimų sprendimą. Santykiai šeimoje lemia vaikų socialinį ir psichologinį brandumą, būtiną norint tinkamai pasirinkti profesiją.

Tėvai turėtų savo vaiką paremti, padėti susigaudyti, padrąsinti, sustiprinti, o kartu leisti galutinius sprendimus priimti pačiam, bet įspėti apie galimas jų pasekmes ir, galbūt, suteikti progą su tomis pasekmėmis susidurti.

 

Testas tėvams: ,,Kaip Jūs pažįstate savo vaiką“

Užbaikite žemiau pateiktus sakinius.

 

1.      Pirmoji profesija, kurią paminėjo vaikystėje mano vaikas, yra...

2.      Vaikystėje mano vaikas mėgdavo žaisti su...

3.      Mano vaiko ryškiausiai išsiskiriantis bruožas bendraujant su bendraamžiais...

4.      Mano vaikas mėgsta skaityti knygas apie...

5.      Iš sporto sričių mano vaiką labiausiai domina...

6.      Ko nors siekiant vaikui padedantis charakterio bruožas yra...

7.      Mokykloje mano vaikui sunkiai sekasi...

8.      Galvodamas apie ateitį mano vaikas svajoja...

9.      Didžiausia vertybe gyvenime mano vaikas laiko...

10.  Mano vaikas savo sugebėjimus vertina...

11.  Profesijos rinkimosi klausimais mano vaikas konsultuojasi su...

12.  Savo vaiko pasirengimą rinktis profesiją vertinu...

 

Aptarkite atsakymus su savo vaiku. Jei bent 6 atsakymai sutapo su vaiko nuomone, Jūs pakankamai gerai dalyvaujate projektuojant jo profesinę karjerą.

(parengta pagal ,,Vadovas tėvams. Kaip padėti vaikui renkantis karjerą“, Švietimo mainų paramos fondas)

 


  Kaip rinktis profesiją ?

SKIRKITE LAIKO PROFESIJOS PASIRINKIMUI. Norint teisingai pasirinkti, reikia gerai pažinti save, žinoti savo norus, gabumus, gerai orientuotis profesijų pasaulyje, rinkos poreikiuose, mokėti įvertinti savo profesinį tinkamumą. Tai veikla, kuriai reikia nemažai laiko. Tačiau šis laikas nebus sugaištas veltui. Gautos žinios ir įgūdžiai pravers gyvenime.

IEŠKOKITE. Paklauskite savęs: ko aš noriu? Ko siekiu gyvenime? Koks darbas man patiktų? Kokią veiklą, kokius užsiėmimus mėgstu? Susiraskite informacijos apie profesijas, kad žinotumėte, iš ko renkatės.

PAŽINKITE TEIGIAMAS IR NEIGIAMAS PROFESIJOS PUSES. Skaitykite profesijų aprašus, lankykitės “atvirų durų” dienose, kalbėkitės su studentais, profesijų atstovais. Klauskite: kas gero, kas patinka jų darbe, o kas trukdo, sunku? Pagalvokite, kiek tai jums tiks. Atkreipkite dėmesį į profesijos reikalavimus sveikatai. Kokia jūsų sveikata?

PAŽINKITE SAVO STIPRIĄSIAS IR SILPNĄSIAS PUSES. Kaip jūs mokotės? Kokie dalykai sekasi, kokie – ne? Kodėl? Kaip bendraujate? Koks jūs veikloje? Kada jus giria? Kada peikia? Kokios jūsų asmenybės savybės atsiskleidžia šiose situacijose? Kur jums sekasi? Kur nesiseka? Kas trukdo, kad sektųsi?

APSVARSTYKITE. Gerai apgalvokite ir pasverkite savo norus ir galimybes. Įvertinkite visas galimas alternatyvas, pasirinkite prioritetus. Numatykite atsarginį kelią.

BŪKITE AKTYVŪS, BANDYKITE. Renkantis profesiją, svarbios ne tik žinios ir informacija. Labai praverčia praktika ir įgūdžiai, praplečiantys savęs pažinimą. Mėgstama veikla – hobi, būreliai, kursai, sporto, meno mokyklos, visuomeninė veikla mokykloje ar už jos ribų, darbas per vasaros atostogas – tai reali galimybė išbandyti save veikloje, pasitikrinti savo gabumus, interesus, tinkamumą, pamatyti darbo aplinką.

TARKITĖS. Realią pagalbą gali suteikti žmonės, kurie jus gerai pažįsta. Tėvai, mokytojai, klasės vadovas, treneris gali padėti susigaudyti savo gabumuose, asmenybės savybėse, gyvenimo ir darbo vertybėse, duoti gerą patarimą, paremtą patyrimu ir stebėjimu iš šalies, diskutuoti jums rūpimu klausimu.

PLANUOKITE. Numatykite, ko sieksite, ir žingsnius, kaip to pasiekti. Gal profesija reikalauja savybių, žinių ar pasirengimo, kurių jums trūksta. Numatykite, kaip kompensuosite šį trūkumą. Pagalvokite, ką veiksite, jei iš karto nepavyktų pasiekti savo tikslų.

KONSULTUOKITĖS. Jei jaučiate, kad to ką sužinojote, jums nepakanka sprendimui priimti, jei norite giliau pažinti savo gebėjimus ir kitas asmenybės savybes, įvertinkite tinkamumą profesijoms, – kreipkitės į psichologą ar profesijos konsultantą. Šiais klausimais konsultuoja mokyklos, psichologinių tarnybų, mokymo tarnybų specialistai.

 

 


Žmogui, kuris žino, kur eina, pasaulis duoda kelią. Kelią į asmeninę laimę, kelią į sėkmingos karjeros viršūnę.

D. S. Džordanas

Ugdymo karjerai organizavimas mokykloje      Šiandien karjera suvokiama kaip visą gyvenimą trunkantis asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias, o sėkminga karjera – tai dar ir gebėjimas derinti darbą, laisvalaikį, gyvenimą šeimoje ir jausti pasitenkinimą savo gyvenimo kelio pasirinkimu. Sėkmingam karjeros keliui mokinys turėtų pradėti ruoštis dar mokykloje. Jam turi padėti mokytojai, karjeros veiklų koordinatoriai, tėvai. Padedamas jų, mokinys turi išmokti konstruktyviai žvelgti į ateitį: išmokti sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą, bei planuoti savo vietą darbo rinkoje
     Šiuo metu bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose trūksta vieningos ugdymo karjerai sistemos, kuri padėtų mokiniams išsiugdyti karjeros valdymo kompetencijas.
      Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras nuo 2010 m. gegužės 3 d. vykdo projektą „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme (I etapas)“ Nr. VP1-2.3-ŠMM-01-V-01-002 pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.3-ŠMM-01-V priemonę „Profesinio orientavimo sistemos veiklos tobulinimas ir plėtra“.
      Mūsų mokykloje šis projektas pradėtas vykdyti nuo 2012 spalio 29 dienos.
      Projekto tikslas – siekti Nacionalinės profesinio orientavimo sistemos plėtros ir dermės, užtikrinant ugdymo karjerai tęstinumą ir prieinamumą bei lygias galimybes visiems švietimo sistemos dalyviams.
Ugdymo karjerai projekto mokykloje įgyvendinimui sudaryta darbo grupė: R. Žigienė, ugdymo karjerai koordinatorė, S. Briedienė, socialinė pedagogė, V. Gaigalaitė, psichologė, D. Sakalauskienė, skaityklos vedėja.
Mokykloje vyksta klasės valandėlės, ugdymo karjerai pamokos, kurių metu atliekami įvairūs testai, padedantys išsiaiškinti savo stipriąsias bei silpnąsias puses, polinkį į tam tikrą veiklą; padedama išsiaiškinti profesinį kryptingumą, pasirinkti profesiją; informuojama, kokius mokomuosius dalykus pasirinkti, norint stoti į pasirinktą studijų sritį, specialybę; supažindinama su kintančiu darbo pasauliu;supažindinama su mokymosi visą gyvenimą galimybėmis; mokoma susidaryti karjeros planą.
      Vykdant ugdymo karjerai projektą planuojama ir kita veikla: susitikimai su įvairių profesijų atstovais, lankymasis įstaigose, darbovietėse, praktinė veikla, susitikimai su mokyklą baigusiais ir savo karjerą kuriančiais buvusiais mokiniais, susitikimai su įvairių profesinių mokyklų atstovais, asmeninės konsultacijos ugdymo karjerai klausimais.
      Informaciniame stende, esančiame mokyklos skaitykloje, galima rasti informacijos apie profesijas, profesines mokyklas, internetinių tinklalapių nuorodas.
     Kviečiame mokinius, mokytojus ir tėvelius apsilankyti karjeros planavimui naudinguose internetiniuose puslapiuose:
•    www.aikos.smm.lt

•    www.euroguidance.lt
•   www.mukis.lt
•    www.karjerosmokykla.lt
•    www.kurstudijuoti.lt
•    www.ldb.lt
•    www.nrcg.lt
•    www.ploteus.net
•    www.kastu.lt
•    aukštųjų mokyklų, profesinių mokymo įstaigų tinklapiais

 

Last Updated on Wednesday, 30 March 2016 16:59