Informacija

 

Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla

Kalno g. 34, Pasvalys,  LT - 39121 

Dir. tel./fakso numeris (8 451) 34352

Raštinė (8 451) 34213

El. paštas levensm@pasvalys.lt

Mus rasite:

https://www.facebook.com/pasvaliolevenspagrindine.mokykla

 

Siūlome darbą 

 

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriuje

reikalingas priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogas.

 

 

Nemokamas KET testas

 

http://www.teises.lt/nemokamas-ket-testas.html

 

www.ketbilietai.lt

 

 

 

Paieška

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien400
mod_vvisit_counterVakar713
mod_vvisit_counterŠią savaitę3836
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę5488
mod_vvisit_counterŠį mėnesį19031
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį24823
mod_vvisit_counterIš viso214668

Prisijungę: 13
Jūsų IP: 54.224.184.33
,
Šiandien: Sep 23, 2017

Apklausa

Kaip vertinate šią svetainę?
 

Sporto diena

Sportiškai nusiteikę, nuo pat ryto, mokiniai trumpam sugūžėjo į savo klases – nuo mažiausiųjų iki didžiausių mokyklos sportininkų. 5–8 klasių mokiniai padiskutavę apie sportą, pasitarę apie laukiančias rungtis ir varžybas, rikiavosi mokyklos kiemelyje ir nešini Olimpine vėliava patraukė link Smegduobių parko.

Pirmoji dienos pusė prabėgo  azartiškai, kovingai: klasių komandos piešė piešinius, traukė virvę, žaidė futbolą ir judriąsias estafetes, vaikščiojo su šiaurietiškomis lazdomis.

Po nugalėtojų ir dalyvių apdovanojimų laukė gardi karšta košė.

Diena gal taip ir būtų pasibaigusi įprastai, su trupučiu nuovargio, laimėjimo džiaugsmu ar pralaimėjimo kartėliu...

Bet šią dieną įvyko dar vienas svarbus dalykas, suteikęs ir padovanojęs kruopelytę vilties skurstantiems vaikams – tai Solidarumo bėgimas. Visą savaitę vaikai nešė iš savo rėmėjų gautus pinigėlius ir susirinkę spalio 27 dieną į parką, bėgo parko takeliais. Vieni bėgo daugiau, kiti mažiau, bet visi širdelėse nešdami vilties ir draugystės žinutę tiems, kam jos labiausiai trūksta.

Didžiuojamės visais!

Kūno kultūros mokytojos

 

 

Last Updated on Tuesday, 11 October 2016 10:55
 

Kuprinių svėrimo akcija

 

Rugsėjo 22 d. Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje vyko projekto ,,Sveika gyvensena – gyvenimo būdas“ kuprinių svėrimo akcija ,,Kiek sveria Tavo kuprinė?“. Šiais metais akcijoje dalyvavo 41 šeštų/septintų klasių mokinys.

Šios akcijos tikslas – atkreipti mokinių ir jų tėvelių dėmesį į mokyklinės kuprinės svorį ir turinį bei galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, dirbanti mokykloje, vertino, kokią kūno masės dalį sudaro mokinio kuprinė ir mokė mokinius, kaip tinkamai pasirūpinti savo stuburu. Pabrėžė, kad sunkesnės nei 10 proc. vaiko svorio kuprinės nešiojimas sukelia nugaros skausmus, skatina stuburo iškrypimą ir netaisyklingą laikyseną. Todėl kuprinių svėrimas yra sudedamoji laikysenos sutrikimų profilaktikos dalis ilgalaikėje perspektyvoje.

Rezultatai parodė, jog didžiosios daugumos – 56 proc.  akcijoje dalyvavusių mokinių kuprinės svėrė ne daugiau 10 proc.  jų kūno svorio. Maksimalus, leidžiamas mokinio kūno svorio ir kuprinės santykis turėtų būti ne daugiau 15 proc.  kūno svorio. Akcijos metu 10-15 proc. kūno svorio kuprines turėjo 34 proc. mokinių ir tik 10 proc. (4 mokinių) kuprinės buvo per sunkios, t.y. viršijo normą daugiau nei 15 proc. kūno svorio, nes jų kuprinėse buvo tai dienai nereikalingų daiktų; 22 proc. mokinių neturėjo atšvaitų.

Sveikatos specialistė  atkreipė dėmesį ne tik į mokinio kuprinės svorį, bet ir kuprinės tipą bei nešiojimo būdą.  Džiugu paminėti, kad visų  mokinių kuprinės buvo su dviem diržais ir nešiojamos ant abiejų pečių. 

Akcijos metu mokiniams  padalintos skrajutės su patarimais, kokia turi būti mokyklinė kuprinė, kad ji nežalotų vaikų, būtų praktiška, patogi bei saugi.

Sveikatos specialistas pataria:

*Tuščia kuprinė turi sverti: pradinių klasių mokiniams – ne daugiau kaip 700 g, vyresniųjų klasių mokiniams – ne daugiau kaip 1000 g.
*Optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. mokinio kūno masės.
*Didžiausias pilnos kuprinės svoris neturi viršyti 15 proc. mokinio kūno masės.
*Rinkitės mokyklinę kuprinę, turinčią du reguliuojamo ilgio plačius paminkštintus diržus.
*Visada užsidėkite diržus ant abiejų pečių.
*Nešamos kuprinės apačia neturi būti žemiau juosmens.
*Sunkiausius daiktus dėkite į tą kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros.
*Tvarkingai sudėkite daiktus, kad jie neslidinėtų po kuprinės vidų.
*Kasdien peržiūrėkite kuprinės turinį ir susidėkite tik tai dienai reikalingus daiktus.
*Mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai.

Sveikatos priežiūros specialistė N. Janeliūnienė

 

 

 

 

Basomis...

Taip šiandien pradėjome kūno kultūros pamoką. Lauke, basomis,  per pačių įsirengtą sveikatingumo taką.  Nors trasa neilga, bet pojūčių apstu: švelnu, aštru, minkšta, kieta... Vaikai net po kelis kartus ėjo, kad pajustų pėdomis pušų kankorėžių ir akmenukų aštrumą, gilių ir kaštonų apvalumą, eglių kankorėžių, nendrių, samanų minkštumą bei švelnumą.  

Sumanius šį sveikatingumo taką įsirengti savo mokykloje kreipėmės pagalbos į visą mokyklos bendruomenę. Dirbo visi: vieni planavo, kiti jau ruošė taką, o vaikai tiek parūpino gamtinės medžiagos, kad galėtume dar vieną tokį įrengti.

Labai ačiū visiems.   

Kūno k. mokytoja R. Žigienė

 

 

  

Last Updated on Thursday, 29 September 2016 16:45
 

Širdies žygis

 

„Diena, kuri įkvėpė dar labiau kovoti už vaikų sveikatą“. Tokius jausmus išsakė Saulius Bagdonas,  1000 km Širdies žygio idėjos įgyvendintojas.

Susitikime su žygeiviu Pasvalio Smegduobių parke dalyvavo ir mūsų mokyklos 5b klasės mokiniai su klasės auklėtoja R. Jackūniene.

 

 

 

Last Updated on Monday, 26 September 2016 19:45
 

Tėvelių susitikimas kitaip

Rugsėjo 20 dieną į mokyklą tėvelius sukvietė Tėvų konferencija.

Jos iniciatorė, mokyklos tėvų tarybos pirmininkė Justina Tuomienė, pasidalino mintimis apie tai, koks ir kodėl svarbus šeimos ir mokyklos bendravimas bei bendradarbiavimas vaikui, mokytojui, tėvams. Mokyklos psichologė V. Gaigalaitė skaitė pranešimą „Šeima ir mokykla. Bendraukime ir bendradarbiaukime“. Susirinkę tėveliai džiaugėsi, kad mokykloje šį kartą apsilankė kitokiam pabendravimui, kad galėjo padiskutuoti svarbiomis temomis, kad su nekantrumu lauks naujų susitikimų.

Konferencijos apibendrinimui dalyviai žaisdami žaidimą patys praktiškai suvokė kuo yra svarbus tarpusavio bendravimas, vienas kito matymas ir girdėjimas, išklausymas ir įsiklausymas.

Kviečiu visus tėvelius sekti informaciją elektroniniame dienyne, mokyklos svetainėje laukiant kvietimo naujiems susitikimams prie gausesnių diskusijų stalų.

 

Rasa Žigienė

  

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 9 of 33