Informacija

 

Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla

Kalno g. 34, Pasvalys,  LT - 39121 

Dir. tel./fakso numeris (8 451) 34352

Raštinė (8 451) 34213

El. paštas levensm@pasvalys.lt

Mus rasite:

https://www.facebook.com/pasvaliolevenspagrindine.mokykla

 

Siūlome darbą 

 

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriuje

reikalingas priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogas.

 

 

Nemokamas KET testas

 

http://www.teises.lt/nemokamas-ket-testas.html

 

www.ketbilietai.lt

 

 

 

Paieška

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien400
mod_vvisit_counterVakar713
mod_vvisit_counterŠią savaitę3836
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę5488
mod_vvisit_counterŠį mėnesį19031
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį24823
mod_vvisit_counterIš viso214668

Prisijungę: 13
Jūsų IP: 54.224.184.33
,
Šiandien: Sep 23, 2017

Apklausa

Kaip vertinate šią svetainę?
 

Saugaus eismo pamokos pradinukams

Sausio 25 d. Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos 2–4 klasių mokiniams vyko saugaus eismo pamoka – renginys ,,Būk saugus eismo dalyvis“.

Pamokas mokiniams rengė Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA kartu su Vilniaus apskrities Kelių policija ir VšĮ „Saugus ratas“.

Pradinukai, susirinkę į aktų salę, kartu su Vilniaus apskrities kelių policijos komisare, Saugaus eismo klasės įkūrėja, knygos „Kelių eismo taisyklės vaikams“ autore A. Dijokaite ir pareigūnų pagalbininku Amsiumi  kartojosi eismo taisykles, mokėsi tapti saugiu pėsčiuoju, keleiviu, dviratininku.

Vaikai buvo mokomi įžvelgti eisme tykančius pavojus, patarta, kaip jų išvengti, mokėsi pereiti gatvę, atliko dviratininko šalmo reikalingumą įrodantį eksperimentą ,,Dviratininkui šalmas privalomas ir reikalingas“, mokėsi, kaip teisingai prisisegti atšvaitus, saugos diržus automobilyje.

Pamokoje pateikti patarimai pėstiesiems eismo dalyviams: keliaujantiems miesto gatvėmis, keliaujantiems užmiesčio keliu, leidžiantiems laiką kieme. Pamoką paįvairino prevenciniai filmukai, o mokinių įgytas žinias apibendrino viktorina.

Antroji renginio dalis – praktinė. Kartu su svečiais bei Pasvalio policijos komisariato bendruomenės pareigūnais V. Doda ir G. Bačiūrinaite mokiniai keliavo į Pasvalio techninių apžiūrų stotį.  Pamokos dalyviams buvo surengta ekskursija, paaiškinta, ką ir kaip kontrolieriai tikrina, kodėl tai būtina daryti. Vaikai stebėjo techninį automobilio patikrinimą. O kelionės į techninę apžiūrų stotį ir atgal į mokyklą metu visi galėjo dar kartą pasikartoti saugaus eismo taisykles.

Svečių pradinukai laukė su piešiniais saugaus eismo tema, tad gražiausiųjų piešinių autoriai buvo apdovanoti knygelėmis.

Nuotaikingas renginys mokiniams neprailgo, džiaugėsi ne tik dovanomis, bet ir smagiomis užduotimis. O renginyje dalyvavęs LRT TV laidos „Keliai, mašinos, žmonės“ vedėjas V. J. Vilūnas džiaugėsi ir mokinių žiniomis, ir kūrybiškumu, ir mandagiu elgesiu.

Už įamžintas renginio akimirkas dėkojame fotografui Algimantui Brazaičiui.

 

Informacija žiniasklaidoje: 

 

https://www.vta.lt/mazieji-pasvaliskiai-zvalgesi-pavasario-pranasu/

 

http://auto.lrytas.lt/saugus-eismas/isvyde-pareigunu-lydimus-vaikus-vairuotojai-nezinojo-ka-daryti.htm

 

http://www.15min.lt/gazas/naujiena/saugukelyje-lt/mazieji-pasvaliskiai-zvalgesi-pavasario-pranasu-787-747988

 

http://www.delfi.lt/auto/patarimai/mazieji-pasvaliskiai-zvalgesi-pavasario-pranasu.d?id=73595682

  

http://www.alfa.lt/straipsnis/50134418/mazieji-pasvaliskiai-zvalgesi-pavasario-pranasu

Mokyklos direktorė Lina Rauckienė

 

 

 

 

  

 

Last Updated on Tuesday, 31 January 2017 18:55
 

Niekada neužgesk, Laisvės žibinte!

Sausio 13-osios įvykiai pareikalavo nemažai aukų: apie 700 žmonių buvo sužeisti, 14 žmonių žuvo. Šią lemtingą dieną beginkliai žmonės įrodė, kad stipri meilė savo Tėvynei, nenusakomas laisvės troškimas yra stipresnis net už tankus.

Sausio 13-osios atmintis istorijos pamokoje

Kiekvienas Lietuvos pilietis, kuriam yra brangi Tėvynė, nėra abejingas šiai iškiliai istorinei datai ir pats aktyviai ruošiasi prasmingam jos paminėjimui bei nuoširdžiai kviečia ir kitus dalyvauti tuose renginiuose.

Būdama istorijos mokytoja, iš anksto aptariau su mokiniais, kaip paminėsime Sausio 13-ąją Laisvės gynėjų dieną. Sausio 9 d. šia tema istorijos kabinete buvo parengta mokinių piešinių paroda. O pamokos metu mokiniai gavo namų užduotį – parašyti rašinėlį ,,Niekada neužgesk, LAISVĖS ŽIBINTE!“. Šią užduotį jie galėjo atlikti pasitardami kartu su savo tėveliais, seneliais. Sausio 12 d., istorijos pamokos metu, mokiniai pristatė savo rašinėlius. Mane labai sujaudino mokinių išreikštos mintys rašinėliuose. Jos buvo tokios nuoširdžios, tokios tikros ir tokios nesumeluotos. Štai keletas jų:

,,Kiekvienas iš mūsų nešioja savyje žibintą. Tyrą žibintą – Širdį. Bet mus visus lietuvius jungia Laisvės žibintas, kuris sužibo 1991 m. Sausio 13-ąją dieną, kurią mes visi nešiojame savo „žibintuose“. Ir liūdime, ir džiaugiamės. Ir verkiame, ir juokiamės. Bet kiekvienas tyros širdies lietuvis, plačiau šypsodamasi gali tarti: aš laisvas, laisvas lietuvis, laisvas lietuvis! Tyra širdimi ir aš tariu: Liepsnok Laisvės žibinte“! (Goda 7b. kl. mokinė).

,,Sausio 13-oji. Galvoju, kuo ši diena ypatinga. Tai Laisvės gynėjų diena! Manau, kad ši diena yra svarbi kiekvienam žmogui. Šios dienos atminčiai sugalvojau padaryti tai, kas būtų išties labai gražu ir atmintina. Nutariau:

-Aš padarysiu žibintą, bet tai bus nepaprastas, o Laisvės žibintas.

Na štai, mano Laisvės žibintas jau padarytas ir jis jau dega. Išėjau į lauką. Aplinkui tylu ir ramu bei tamsu. O mano galvoje vis sukasi mintys ir negaliu jų išblaškyti. Mano širdelėje kyla klausimas:

-Kodėl žudikams buvo negaila beginklių žmonių?

Susimąsčiau. Gal man į šį klausimą padės atsakyti tėvai, o gal istorijos mokytoja? Dar pasižiūrėjau į Laisvės žibintą ir paleidau jį į dangų.

-Niekada neužgesk, LAISVĖS ŽIBINTE! – garsiai sušukau aš.

Stebėjau jį skrendantį vis aukštyn ir aukštyn. Jis tolo nuo manęs, kol galiausiai jo nebemačiau. Ir bėgau į namus tekina, galvodama apie žibintą, kuris išskrido į dangų kartu tik su atgal jau negrįžtančiais Laisvės gynėjais“. ( Armida 7b. mokinė).

,,Liepsnok, Laisvės žibinte – gyvybės, šviesos, teisingumo, atminties, vienybės šviesa!“( Edvinas 7 b. kl. mokinys).

,,Niekada neužgesk, LAISVĖS ŽIBINTE! Mes visuomet garbingai saugosime Jūsų atminimą, savo Gimtinę bei Lietuvos valstybę“ (Adomas 7b. kl. mokinys).

Pamokos metu taip pat žiūrėjome ir aptarėme vaizdo medžiagą ,,Jų vardų nepamiršome“. Mokiniai su atsakomybe ir meile atliko kūrybinį darbą – gamino Laisvės žibintus: iš popieriaus, kartono, plastiko, stiklo bei kitų medžiagų. Pasibaigus pamokai buvo suorganizuota kūrybinių darbų paroda –Laisvės žibintai. Mokinių kūryboje atsispindėjo – istorinė atmintis, tautiniai bei valstybiniai simboliai, išradingumas, patriotinė dvasia.

Istorijos mokytoja Vlada Čirvinskienė

   

 

 

Kalėdiniai konkursai „Žiemos fantazija“ ir „Kompiuterinė Kalėdų pasaka“

 

Kalėdiniuose konkursuose „Žiemos fantazija“ ir „Kompiuterinė Kalėdų pasaka“ dalyvavo Emilija Gasiliūnaitė (1b klasė, mokyt. A. Vyčienė), Evita Jakubonytė, Augusta Stuknytė (5b klasė), Martyna Vitkutė, Simona Janulevičiūtė, Kamilė Vasilevičiūtė (6a klasė), Emilija Vitkutė (8b klasė). Mokytoja Vitalija Nekiūnienė.  Emilijos Vitkutės piešinys

 

tarptautiniame konkurse „Žiemos fantazija“ užėmė I vietą, o respublikiniame konkurse „Kompiuterinė Kalėdų pasaka“ – III vietą. Emilija Gasiliūnaitė laimėjo socialinio tinklo Facebook įsteigtą nominaciją. Laimėtojos apdovanotos asmeninėmis dovanomis. Mokytojos ir konkursų dalyvės apdovanotos padėkos raštais.

IT mokytoja V. Nekiūnienė

 

 

 

Last Updated on Thursday, 12 January 2017 22:22
 

Kalėdinio šurmulio sūkuryje...

Praūžęs kalėdinis šurmulys padovanojo ne tik išsvajotų dovanų, bet pripustė širdyje ir spalvingų prisiminimų. Prisiminimų apie gražiąsias žiemos metų šventes bei apie prieškalėdinę savaitę vykusias veiklas. O jų buvo išties daug.

Visa mokykla jau nuo gruodžio mėnesio gamino kalėdinius žibintus: iš stiklainių, indelių nuo dažų, popieriaus ir t.t.  Paskutiniąją savaitę prieš atostogas per visų dalykų pamokas buvo kalbama, diskutuojama, piešiama, karpoma, rašoma, kuriama apie kalėdinius žibintus. Žibintai tapo mūsų kalėdiniu simboliu.

Mokyklos mokinių taryba prieškalėdiniame laikotarpyje kvietė mokyklos bendruomenę dalintis gerumu organizuodami akciją „Padovanok knygą senoliams“. Smagu, kad surinkome ne tik knygų, bet ir saldžių dovanėlių Pasvalio raj. paslaugų ir užimtumo centro gyventojams.  Grupelė mokinių lankydamiesi pas senelius ir sveikindami su šv. Kalėdomis deklamavo eilėraščius, grojo akordeonu, dainavo ir, žinoma, išdalino surinktas knygas, saldžias dovanėles.

Didžiausio triūso ir kūrybinių kančių pareikalavo kalėdinio spektaklio „Pasiklydusi Pelenės istorija“ kūrimas. Spektaklis buvo vienas, o aktoriais tapo visi  5–8 klasių mokiniai. Pasiskirstę po mažą pasakos epizodą (kas Pelenės kasdienybę, kas puotos grožį ir prabangą ar kurpaitės matavimo procesą) visi mokiniai pasekė vieną istoriją. Buvo kiek neįprasta ir įdomu.  Aktų salė skendėjo paslaptingoje, pačių pasigamintų žibintų, šviesoje. Scenoje pasirodė ne tik mokiniai, bet ir mokytojų bei mamų  grupelė, papasakojusi apie stebuklingą Kalėdų spalvą, kvapą...

Tą pačią savaitę mokykloje vyravo aprangos kodas – „Švenčių belaukiant“, kurio kulminacija tapo „Gražiausio kalėdinio megztinio“ konkursas. Iš visų dalyvavusių konkurse klasės balsuodamos išrinko net dešimt gražiausių ir originaliausių kalėdinių megztinių.

Darbo buvo daug, bet jis suteikė daug gražių, teigiamų, prasmingų emocijų.

Ačiū visiems, dalyvavusiems kalėdiniame mokyklos šurmulyje: puošusiems mokyklą, kūrusiems, aukojusiems. Tik būdami vieningi mes galime labai daug.

R. Žigienė

  

 

 

 

 

 

 

Last Updated on Thursday, 05 January 2017 22:32
 

 Dalinamės akimirkomis iš Pasvalio r. sav. Švietimo pagalbos tarnybos specialistų organizuoto rajoninio konkurso „Eglutė skarota“!

Mūsų mokyklos 3–4 klasių mokinukų grupelės rengtas kūrybinis projektas pelnė didžiausios eglės nominaciją. Apsižvalgyti parodoje bei pamatyti dalyviams žadėtos staigmenos į Švietimo pagalbos tarnybą vykome gruodžio 21 d. O staigmenos būta tikrų tikriausios! Po apsilankymo mini kalėdiniame kino seanse vaikai skambant šventinei muzikai kūrė piešinius „stebuklingoje“ šviečiančioje smėlio dėžėje. Visas linksmybes vainikavo saldžios šokoladinės vaišės.

Dar kartą patį didžiausią AČIŪ tariame tarnybos specialistėms už gerą gūsį kalėdinės nuotaikos!

Specialioji pedagogė Inga Ruželienė

Socialinė pedagogė Sonata Briedienė

  

 

 

 

Last Updated on Tuesday, 27 December 2016 10:56
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 5 of 33